Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Квітень » 26 » Виховна година
14:55
Виховна година

Сьогодні в Рівненському професійному ліцеї відбулася виховна година: «Торгівля людьми - грубе порушення прав громадянина».

В наш час торгівля людьми розвивається надзвичайно стрімкими темпами. Прибутки від неї сягають астрономічних розмірів і щорічно приносять кримінальним угрупуванням мільярди доларів. Це третій за розмахом кримінальний бізнес у світи після торгівлі зброєю і наркотиками.

Торгівля людьми не визнає держаних кордонів, не робить різниці між багатими і бідними державами. За даними ООН, людей продають у рабство в 127 країнах світу. В 11 держав відмічених «дуже високий» рівень активності викрадачів людей, серед них – Росія, Україна, Білорусь, Молдова і Литва.

Основні засоби, що використовуються торгівцями людьми для залякування та контролю своїх жертв:
1. Боргова кабала – фінансові зобов’язання, де праця жертви використовується для того, щоб виплатити борг, який було видано на невизначений термін;
2. Ізоляція – жертв часто ізолюють для того, щоб вони не могли попросити чи отримати допомогу;
3. Конфіскація паспортів чи документів, які встановлюють особистість жертви;
4. Використання погроз насильства по відношенню до жертви чи членів її родини;
5. Контроль фінансів жертви – вилучання зароблених грошей для їхнього зберігання;
6. Вживання алкогольних та наркотичних засобів – жертв змушують приймати алкогольні та наркотичні засоби для контролю їхньої свідомості.

Профілактичний виховний захід зацікавив молодь своєю інформативністю та наочністю і яскравістю реальних прикладів із життя.

Захід підготували та провели зав.бібліотекою С.Д. Семенюк і соціальний педагог Р.В. Пастух.

Переглядів: 43 | Додав: Gutcman | Рейтинг: 0.0/0