Вітаю Вас, Гість

 


У Рівненському професійному ліцеї відбувся тренінг на тему:

«Коронавірус:шлях передавання і варіанти захисту» з метою профілактики на зимові свята та канікули.
Напривеликий жаль в Україні і надалі поширюється вірус COVID-19. Хоч би як не хотілось нам але ми повинні дотримуватись  карантинних обмежень  певних правил щоб захистити себе та своїх близьких .


Психологічний супровід в умовах карантину

Лови корисні посилання та спробуй зробити карантин корисним!

 Психічне здоров’я для України

Сайт про здоров’я та велнес

Ці люди запустили бізнес на карантині і він працює.

Комплекс вправ для вчителів проти стресу

Баланс між хочу і треба , поради психолога, як не здуріти в світі.

Як батькам зберегти позитивний емоційний стан  дітей на карантині – 5 порад від ЮНІСЕФ

Бесіди з батьками та дітьми на карантині «Всеосвіта»

Як учителю працювати дистанційно і зберегти психічне здоровя – головні тези з Онлайн-Edcamp/

 Як говорити з дитиною, яка втомилася від карантину – 8 порад психолога.

24/7 Як бути не конфліктним в умовах карантину.

Життя під час карантину


Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

 


 

Якщо у вас виникають питання щодо збереження життя чи здоров’я , а також захисту прав та інтересів дитини звертайтесь до соціального-педагога

Що реально може зробити соціальний педагог?

1. Надати своєчасну психолого-педагогічну підтримку дитині, яка опинилася в складній життєвій ситуації.

2. Сприяти формуванню в дітей і підлітків «здорових» моделей способу життя, що надають можливості для реалізації особистісного потенціалу.

3. Сприяти підвищенню психолого-педагогічної компетентності дорослих (батьків, педагогів).

4. Залучити до виховного процесу представників громадськості.

5. Протистояти залученню підлітків до злочинної діяльності.

Пошук ефективних заходів соціальної профілактики припускає визначення сутності поняття «девіантна поведінка», її видів, факторів, що впливають на збільшення кількості учнів з такою поведінкою, а також ролі освітніх інститутів у розв΄язанні завдань попередження відхилень у поведінці.

Поведінкою, що відхиляється (девіантною), називають соціальну поведінку, яка не відповідає сталим у певному суспільстві нормам. І.С.Кон уточнює визначення девіантної поведінки, розглядаючи її як «систему вчинків, що відхиляються від норми, яка є загальноприйнятою або такою, що припускається, чи то норми психічного здоров΄я, чи то права, чи то культури й моралі».

Для того щоб заходи з профілактики були більш ефективними, необхідне створення таких умов:

- виявлення адекватності застосовуваних заходів з профілактики на підставі даних соціально-педагогічного моніторингу;

- науково-методичне оснащення процесу взаємодії школи, родини й інших соціальних інститутів в організації роботи з дітьми з девіантною поведінкою.

Девіантна поведінка підрозділяється на дві категорії:

1) Поведінка, яка відхиляється від норм психологічного здоров΄я, що припускає наявність явної або прихованої психопатології (патологічна);

2) Антисоціальна поведінка, яка порушує якісь соціальні, культурні й особливо- правові норми.

Відхилення в поведінці дітей і підлітків можуть бути зумовлені такими причинами:

- соціально-педагогічною занедбаністю, коли діти або підлітки поводяться неправильно через свою невихованість, негативні стереотипи поведінки, що склалися, відсутність у них необхідних позитивних знань, умінь і навичок;

- глибоким психологічним дискомфортом, що викликаний неблагополучними сімейними взаєминами, негативним психологічним мікрокліматом у родині, систематичними навчальними не успіхами, взаєминами з однолітками в колективі класу, що не склалися,неправильним (несправедливим, грубим) ставленням до дитини з боку батьків, учителів, однокласників;

- відхиленнями в стані психологічного та фізичного здоров΄я і розвитку, віковими кризами, акцентуаціями характеру й іншими фізіологічними психоневрологічними проблемами;

- відсутністю умов самовираження, незайнятістю корисними видами діяльності, відсутністю позитивних і значущих соціальних і особистісних життєвих цілей і планів;

- бездоглядністю, негативним впливом навколишнього середовища й соціально-психологічною дезадаптацією, яка розвивається на цьому підґрунті, зміною соціальних і особистісних цінностей з позитивних в негативні.


Доброчинна акція

16.12.2018року виховна служба та соціальний педагог Рівненського професійного ліцею, за участю майстра в/н Яцені Г.А., учнів групи №11 та учнівського самоврядування, провели доброчинну акцію, в ході якої, надавалися перукарські послуги для людей похилого віку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


13.12.2017 р. соціальним педагогом та лектором –консультантом з християнського центру «Надія» для учнів Рівненського професійного ліцею було проведено презентацію «Живи розвиваючись». Молоді донесено думку, що кожна людина вчиться все своє життя і процес навчання не вичерпується. І дуже часто у ньому виникає нагальна потреба.Народна мудрість закликає вчитися все своє життя,ніколи не відмовлятися від навчання чогось нового,адже «Уміти за плечима не носити».


09.11.2017р. в актовому залі Рівненського професійного ліцею відбулася зустріч з дільничим інспектор поліції старшим лейтенантом МВ УМВС України в Рівненській області І. О. Галело, та з інспектором Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області старшим лейтенантом поліції Р. В. Лебідьом, який займається справами неповнолітніх, вони провели бесіду з учнями про правопорушення та їх попередження в учнівському середовищі

 

 

 

 

 


08.11.2017р. щорічно Рівненським районним центром зайнятості спільно з відділом освіти Рівненської райдержадміністрації проводився Ярмарок професій та освітніх програм для учнів 11 класів шкіл Рівненського району, який відбувся в с. Зоря в Рівненському районному будинку культури. Тому наш заклад , на чолі з практичним психологом взяв участь у презинтації освітніх програм та у невимушеній атмосфері поспілкуватись з потенційними студентами. Дана Ярмарка дала можливість поінформувати учнівську молодь, педагогічних працівників про умови вступу та переваги саме нашого навчального закладу.


19 -20 жовтня в Рівному на базі Вищого професійного училища №1 проведено тренінг  для тренерів в рамках проекту «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді Рівненщини щодо безпечної міграції та працевлаштування». Даний проект спрямований на підвищення рівня обізнаності дітей та молоді з явищем торгівлі людьми та основними правилами безпеки. Статистика свідчить, що випускники ПТНЗ, наприклад, складають 49% від усієї кількості постраждалих від торгівлі людьми. Це може свідчити про їх недостатню поінформованість щодо власних прав та уникнення ризиків під час працевлаштування за кордоном та в Україні.

Проект реалізується Центром підтримки громадських ініціатив «Чайка» у Рівненській області за підтримки Міжнародної організації з міграції.  Згодом наші учні зможуть проводити семінари та тренінги «Людина – не товар», «Стоп торгівлі людьми», відеолекторії та ігрові заняття для учнів  свого ж ліцею у якості тренерів.

 


27-28 вересня 2017 року на базі Будинку культури смт. Клевань організацією ЦПГІ «Чайка» спільно з громадською організацією «Віадук» був реалізований проект «Грім» (громадський розвиток через ініціативи молоді). Метою проекту було підвищення громадської відповідальності молоді Рівненщини через формування компетентностей, необхідних для включення молодих людей у процеси розбудови громадського суспільства. Учні Рівненського професійного ліцею на чолі з практичним психологом долучилися до участі у даному тренінгу, де здобули чимало цікавої та корисної інформації.

 


 

Тиждень «Ми за здоровий спосіб життя!»

З 27.03.2017р.-31.03.2017р. в Рівненському професійному ліцеї проводився тиждень «Ми за здоровий спосіб життя!»

27.03- відбулась виставка сценівок на дану тематику.

28.03.- учнівське самоврядування провело акцію « Обміняй цигарку на цукерку», даною акцією учні закликали до здорового способу життя, в ній приймали участь навіть працівники ліцею які отримали цукерку за підтримку здорового способу життя.

29.03.- було проведено виховну годину «Бути здоровим- престижно».

30.03.-відбувся виступ агітбригади «Ми за здоровий спосіб життя».

Девіз виступу : Нехай не слабне твоя воля -
В твоїх руках майбутня доля!

Саме це і хотіли показати учні Рівненського професійного ліцею своїм одноліткам, що їхнє майбутнє залежить тільки від них самих, від правильного вибору в житті.

31.03.- було підбито підсумки проведеного тижня « Ми за здоровий спосіб життя».

З великою надією на те, що ця інформація дійде до учнів, і вони зроблять певні висновки для свого життя, завершився тиждень « Ми за здоровий спосіб життя».


19.01.2017р. в Рівненському професійному ліцеї,  ЦГПІ «Чайка» Оксаною Салівончик та практичним психологом учнів  було ознайомлено з проектом «Жінка, мир, безпека» . Метою даної бесіди було проінформувати учнів про можливості захисту себе при  спробах насильства. Також було проведено бесіду на тему: «Конфлікт, та його вирішення». Метою цієї бесіди було допомогти учням розібратися як потрібно вирішувати конфлікти з різними людьми, та подіями.

 

 

 

 

 


18.01.2017р. в Рівненському професійному ліцеї,  ЦГПІ «Чайка» Оксаною Салівончик та практичним психологом було проведено бесіду на тему: «Жінка, мир, безпека». Метою даної бесіди було проінформувати учнів про можливості захисту себе при  спробах насильства, також вихід з конфліктних ситуацій.

 

 

 

 

 

 


Тиждень профілактики ВІЛ/СНІДу "Ми не байдужі"

В Рівненському професійному ліцеї проходив тиждень профілактики ВІЛ/СНІДу "Ми не байдужі". Дана назва свідчить не лише про поінформування учнів відносно чуми ХХІ ст., але й про проблему яка на даний час існує: неприйняття ВІЛ-інфікованих людей в суспільстві. Адже, слід не лише бути поінформованим, але й не забувати про толерантність відносно інших людей.

В проведенні даного тижня ми керувалися девізом: "Поінформований, отже - захищений".

Тиждень стартував з 28.11.2016 року з акції:"Червона стрічка", до якої долучилися не лише учні, але й дирекція, педагогічний колектив Рівненського професійного ліцею.

29.11.2016 року відбулася зустріч з лектором-консультатнтом Християнського консультаційного центру «Надія» на тему: «Правда про ВІЛ/СНІД», яка була спрямована на поінформування учнівського колективу відносно проблеми ВІЛ/СНІДу, шляхів поширення ВІЛ-інфекціїї, а також розвінчування міфів відносно шляхів її передачі.

30.11.2016 року організовано зустріч з соціальним педагогом Всеукраїнської мережі ЛЖВ  Івановим Д. А. на тему: «Жити в світі, в якому є ВІЛ». Лектор-консультант повідомив про сумну статистику відносно ВІЛ-інфікованих людей не лише в світі, але й в Україні, в нашій області. Наголосив, на тих проблемах з якими стикаються ВІЛ-інфіковані люди, надав інформацію про заклади в яких можна пройти перевірку на наявність ВІЛ/СНІДу та що робити якщо результат є позитивним.

30.11.2016 року було проведено виховну годину в групі № 8 на тему: «Обережно СНІД». Метою даного заходу було проінформувати учнів про небезпеку ВІЛ інфекції, та шляхи зараження нею. Також метою було, донести до учнів, що боротися потрібно не з інфікованими  людьми, а з інфекцією.

На завершення профілактики ВІЛ/СНІДу "Ми не байдужі" 01.12.2016 року практичним психологом Рівненського професійного ліцею проводилося тренінгове заняття "Жити  в світі, де є ВІЛ". Мета даного тренінгового заняття: донести до учнів, що дане питання стосується кожного, незалежно від того, чи ти інфікований, чи ні. Адже в наш час, ризику піддається кожен.  


12.10.2016р.  з учнями які проживають в гуртожитку було проведено тренінгове заняття на тему: « Здоров’я – цінність нашого життя». Було присутньо 13 студенток. Метою тренінгу було: дати учням поняття щодо здорового способу життя, довести пріорітети здоров’я серед інших цінностей людини та негативний   вплив шкідливих звичок на самопочуття  підлітка; формувати у підлітків прагнення займати активну життєву позицію, сприяти визначенню власних духовних цінностуй та орієнтації на здоровий спосіб життя. Дітям дуже сподобався тренінг, поставлену мету було досягнуто.


05.10.2016р.в кімнаті самопідготовки, практичним психологом Снітюк Т. В. було проведено тренінгове заняття на тему : «Адаптація учнів у ліцеї». Метою даного тренінгу було: сприяти психологічній адаптації учнів; підвищити мотивацію професійної діяльності; зняти напругу при  спілкуванні з однолітками, та вільно почувати себе в учнівському середовищі.


28.09.2016р в кімнаті самопідготовки  практичним психологом Снітюк Т. В. було проведено тренінгове заняття «Дозволь собі бути щасливим». Метою даного тренінгу було: розкрити глибину розуміння поняття «щастя» кожного з учасників, допомогти глибше засвоїти поняття «щастя» та сприяти розвитку унікального вміння володіти ним; розвивати в учасників уміння короткої самопрезентації; сприяти формуванню позитивної самооцінки й усвідомленню унікальності особистості кожної людини; формувати вміння працювати в команді; розвивати рефлексивні навички.

Завдяки хорошій згуртованості та співпраці всіх учасників поставлену мету було досягнуто.


21.09.2016р. практичним психологом було проведено тренінгове заняття  на тему: «Правда про наркотик». Даний  тренінг дозволив з’ясувати рівень інформованості учнів щодо проблеми пов’язаної з наркотиками, було надано інформацію про причини і наслідки вживання наркотиків та перевірено рівень засвоєння інформації.


14.09.2016р. Практичним психологом та лектором-консультантом з християнського центру «Надія» для учнів Рівненського професійного ліцею які проживають у гуртожитку був проведений тренінг на тему: «Ні – тютюнопалінню» . Метою даного тренінгу було: підвищення рівня інформованості учнів щодо проблем, пов’язаних з палінням, вироблення і розвиток навичок що запобігають даному процесу.


16 березня 2016 року в Рівненський професійний ліцей завітала Оксана Салівончик, тренер Рівненського навчального центру IDEA громадської організації «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка». Нею було проведено тренінгове заняття «Написання резюме».

Учні навчалися швидко та якісно писати резюме та використовувати всі можливі методи пошуку роботи.


14.03.2016 р. в Рівненській обласній науковій бібліотеці Центром підтримки громадських ініціатив «Чайка», а саме Оксаною Салівончик було організовано та проведено соціальну виставу «Театр простих історій». Учні ліцею, у супроводі практичного психолога, відвідали даний захід, метою якого було популяризувати активну роль жінок у подоланні кризових ситуацій, захисті своїх прав, поширенні ідей миру і толерантності в громаді.

 

 

 

 

 


08 лютого 2016 року практичним психологом у гуртожитку був проведений кінолекторій на тему «Добро в кожному з нас». Його метою було допомогти учням усвідомити, що добро потрібне кожній людині, а також сприяти вихованню в учнів активної життєвої позиції, людяності, чесності, милосердя та доброти, стимулювати їй до добрих вчинків.